מאמרים


אוכל רפואי לכלבים וחתולים

יחד עם חלוף השנים האחרונות הלכה והתרחבה תופעת הרכישה של אוכל רפואי לכלבים. למעשה, מרבית הווטרינרים מיידעים את בעלי הכלבים השונים אודות המחלות השונות שהכלבים סובלים מהן, בין אם מדובר על בעיות עיכול, עור רגיש, שלשולים, בעיות מפרקים, רזון, מחלת כליות וכיוצא בכך. זאת בעוד כי כחלק בלתי נפרד מתהליך הטיפול במחלה, יתאים הווטרינר אוכל רפואי שיתאים ספציפית לאותה המחלה, אוכל שתפקידו העיקרי יהיה להוות תהליך משלים לטיפול במחלה. על כן, במידה ואתם מעוניינים להבין קצת יותר אך לא באמת יודעים מאיפה להתחיל, החלטנו לרכז עבורכם למאמר הבא את המזון הרפואי על סוגיו השונים. 


אוכל רפואי לכלבים: הסוגים השונים


אוכל רפואי לכלבים מהווה למעשה דיאטה רפואית ייחודית אשר מתאימה לכל כלב, בהתאם למצב הבריאותי אליו הוא נתון. בניגוד לדעה הציבורית הרווחת, חשוב לציין כי לא מדובר על תרופות ולכן, לא תקבלו מרשם רפואי, אלא טיפול משלים שנחוץ במיוחד להשלמת הטיפול בכלב שלכם. זאת בעוד כי מגוון פורמולות של אוכל רפואי לכלבים מכילות בתוכן מינרלים, ויטמינים ועוד מגוון רחב של מרכיבים נוספים להם הכלבים זקוקים במטרה לבנות את גופם מחדש, כחלק מטיפול תומך ומשלים למחלה וכן גם לצורך הקלה משמעותית על תופעות הלוואי שכבר נצפו אצל הכלבים בעבר. אוכל רפואי לכלבים, מתוקף היותו חלק מהטיפול הרפואי, נמכר במרפאות וטרינריות שונות שנמצאת תחת פיקוחו של הוטרינר המטפל. זאת בעוד כי סוגי המזון העיקריים מיועדים לטיפול בבעיות בכליות, בדרכי השתן, בעיות השמנה, בעיות סכרת, בעיות לב וכן גם בעיות בדרכי העיכול, כאשר כל סוג מזון מיועד לטיפול במחלות שונות.


מיותר לציין כי לא יחדשו לכם דבר כאשר יציינו בפניכם את ההשפעות הרבות של המזון של בריאותו של החתול שלכם אך באותה הנשימה, סביר להניח כי עשויים לחדש לכם מעט נתונים כאשר יחליטו להציג בפניכם את האפשרות לשפר משמעותית את בריאותו של החתול בעזרת אוכל רפואי לחתולים. על כן, במטרה לוודא כי האוכל אכן תומך בבריאות החתול ושומר עליה, עליכם לוודא כי אתם בוחרים לא רק במזון העשוי מחומרי גלם איכותיים, אלא גם להקפיד על בחירה מדויקת במינונים המומלצים ולא פחות חשוב - על תדירות האכלה מדויקת. על כן, לא פעם ולא פעמיים מחליטים בעלי החתולים השונים לרכוש את המזון על דעת עצמם, מה שמסתכם במרבית המקרים בבחירה אקראית לחלוטין של שקי מזון שלא בהכרח תורמים לבריאות החתול.


למה דווקא אוכל רפואי לחתולים?


אוכל רפואי לחתולים הוא אוכל שמתבסס על מרכיבים איכותיים במיוחד והוא מיועד עבור חתולים וכלבים שחולים במחלות מגוונות. כמו גם, האוכל יקל בצורה משמעותית על תהליכי העיכול של החתול שלכם, כך שהוא גם מיועד לחתולים בוגרים יותר וכן גם לחתולים הסובלים מבעיות כאלו ואחרות במערכת העיכול. זאת בעוד כי השאלה העיקרית שעליכם לשאול את עצמכם היא האם אוכל רפואי לחתולים אכן מחזיק באפשרות לסייע בפתרון כל הבעיות? ובכן, במרבית המחלות - חד משמעית כן. יחד עם האמור, בחלק מהמקרים יהיה מדובר על מוצר משלמים בלבד ובמילים אחרות - חלק קטן שתומך בסדרת טיפולים הניתנים אצל הוטרינר, חלק שתפקידו העיקרי הינו לשפר את בריאותו של החתול ולסייע לו לעבור את הטיפול בצורה המדויקת והבריאה ביותר. 

אוכל רפואי לכלבים וחתולים
logo בניית אתרים