מאמרים


מדריך: כיצד תבחרו נכון את האוכל לחתולים שלכם?

הבטחת הבריאות והרווחה של החתול שלך היא בעלת חשיבות עליונה. אחד הגורמים המרכזיים בשמירה על הבריאות הכללית של החתול הוא לספק תזונה מאוזנת ומזינה. באמצעות מגוון עצום של אפשרויות מזון הזמינים בשוק הבחירה עלולה להיות משימה לא פשוטה. 

הבנת הצרכים התזונתיים: 
חתולים דורשים תזונה המורכבת בעיקר מחלבון מהחי, וזאת בניגוד לבעלי החיים האחרים. 
חתולים אינם יכולים לייצר חומרים מזינים חיוניים מסוימים בעצמם, כמו: טאורין שהיא חומצה אורגנית או חומצה ארכידונית שהיא חומצת שומן מסוג אומגה 6. לכן, מתן מקור חלבון איכותי הוא חיוני לבריאותם הכללית ולצמיחה מירבית.

מה הם המרכיבים העיקריים שכדאי לחפש במזון חתולים?
1. חלבון מהחי באיכות גבוהה: בחרו מזון לחתולים בהם יש בשר אמיתי כמרכיב עיקרי, חפשו מקורות ספציפיים לחלבון, כגון עוף, הודו או דגים על מנת להבטיח שהחתול שלך יקבל את חומצות האמינו הדרושות לפיתוח שריר ותיקון רקמות.
2. רכיבי תזונה חיוניים: מלבד חלבון מזון החתולים צריך להכיל רכיבים תזונתיים חיוניים כמו ויטמינים, מינרלים וחומצות שומן אומגה 3 (משמן דגים). אשר מעודדים פרווה, עור ובריאות. זאת ועוד, נוגדי חמצון כמו ויטמין E ווטימין C תורמים לתמיכה הכוללת של המערכת החיסונית. 
3. חומרי מילוי ותוספים מוגבלים: יש להימנע ממזון לחתולים המכיל חומרי מילוי כמו: תירס, חיטה או סויה. אלה מציעים ערך תזונתי מועט ועלולים לגרום לבעיות עיכול. יש להמעיט או להימנע גם מצבעים, חומרי טעם, וחומרים משמרים מלאכותיים. 

בחירת הסוג הנכון של מזון לחתולים: 
1. מזון רטוב לחתולים: מזון רטוב עשיר בלחות והוא מועיל לחתולים עם בעיות בדרכי השתן או לאלה אשר נאבקים לשמור על לחות. זה יכול להיות גם בחירה מתאימה לחתולים שהם בררנים. ודאו כי המזון הרטוב לחתולים מלא ומאוזן מבחינה תזונתית על מנת לענות על הצרכים התזונתיים היומיומיים של החתול שלך. 
2. מזון יבש לחתולים: מזון יבש לחתולים נוח מסיבות רבות ובניהן חיי מדף ארוכים יותר, ושמירה על בריאות השיניים על ידי הפחתת הצטברות פלאק ואבנית. 

מדריך: כיצד תבחרו נכון את האוכל לחתולים שלכם?

מאמרים מומלצים

logo בניית אתרים